YOGA

YOGA

ViniYoga

ViniYoga

Bedeninde herhangi bir rahatsızlığı olan öğrencilerin de kolayca eşlik edebileceği, güvenli hareket aralığını araştıran, minik kas grupları ve dokuları güçlendirerek özellikle omurga çevresindeki duruş bozukluklarını iyileştiren etkin bir Yoga pratiğidir. Kilo problemi yüzünden hareket kısıtlaması olan, düzenli ilaç kullanan, yoğun stresli bir hayat yüküyle tükenmişlik içine giren herkesin katılabileceği bir pratiktir. Doğuştan gelen veya ileri yaşta oluşan Skolyozda, boyun düzleşmelerinde, Lordoz, Kifoz, fıtık durumlarında ve diğer tüm eklem rahatsızlıklarında düzenli pratiklere devam edildiğinde ağrıların azaldığı, hayat kalitesinin yükseldiği gözlemlenmektedir. Pratiklere katılmadan önce hekiminizle görüşmenizi ve takiplerinize devam etmenizi öneririm.

Tantra Yoga

Tantra Yoga

Duyarlılığın hazır olunan seviyesine zaman ve alan açan, yaşamdan ve varoluşumuzdan yayılan mutluluğu keşfetmemize fırsat sunan, somatik zeka ile bağımızı güçlendiren bir yoga deneyimidir. Bireyin öznel bütünlüğü içinde kendisine iyi gelen ve iyi gelmeyen her tür deneyimi ayrıştırmasına yönelik derin bir içsel yolculuk ve çalışmadır. Ve daha da önemlisi bu yolculuk hedef yada çaba gerektirmeden kendiliğinden oluşan deneyimlerin içinde akabilmeyi araştırmaktır. Kalıplar, etiketler, inançlar, filtreler zihin ürünleridir. Zihin zamanla bir yapıları bedene yansıtır. Beden böylece açılmayı, genişlemeyi, uzamayı, hafiflemeyi ve haz almayı unutur. Pratikler içinde kişi genişleyen algısı ile bütün varlığıyla yeniden ve derinden temas kurmayı öğrenir. Bu temasla kendi varlığından ve yaşamdan haz almayı hatırlar.

Yin Yoga

Yin Yoga

Bedenimizdeki tüm dokuların ve bu dokuların içinden geçen yaşam enerjisinin uzun soluklu asanalar içerisinde yeniden yapılanmasına ve iyileşmesine alan açan bir yoga deneyimidir. Meridyenlerin taşıdığı duygu ve düşünce yükünün salıverilmesine destek olduğu için pratik boyunca derin bir gevşeme ve sukunet hali yaşanmaya başlar. Özellikle gün içinde biran bile durmayan – duramayan, zihin yapısı çok hızlı işleyen kişilerin bu pratiğe katılması yaşamlarına zaman, boyut ve yeni bakış açıları katabilir. Esneklik ve uyum ise zihnin arınmasıyla bedende de deneyimlenmeye başlar.

Being Blissful Meditation

Being Blissful Meditation

Dr. Omanand Guruji’den öğrendiğim bir meditasyon tekniğidir. Kriyalar ve nefes teknikleri eşliğinde akan bu dinamik meditasyon ile Kundalini Shakti’nin hedef çakralar içindeki akışı arındırılır ve birey iç gözleme hazırlanır. Meditasyon sırasında açığa çıkan tüm düşünce, duygu durum, anı ve deneyimlerin bilincimizi tanımlayan değil, içinden geçtiğimiz bir yolculuk olduğu ayrışmaya başladıkça kendi saf varlığımızı daha kolay algılar hale geliriz. Saf varlığımızın farkına vardıkça sınırsız neşe,sevgi ve ışıkla temasımız kuvvetlenir. Birey doğuştan hakkı olan mutluluğu yeniden deneyimlemeye başlar. Her meditasyon pratiği kendi içinde eşsiz ve değerlidir.