Ma Dariya
Anand
Kimdir ?

ozden-hakkimda-pn9y2ukwhd5sqvmp1e0l4548omg6rki5iqfgl22tmw

Makbule Özden Yalçın

Ma Dariya Anand

Yoga & Meditasyon Pratikleri, Gendai Ki Reiki, Seraphim Blueprint Eğitimleri, Şifa Çalışmaları, Aromaterapi ve Litoterapi Danışmanlığı

YOGA VE MEDİTASYON PRATİKLERİ

Ma Dariya Anand, Yoga ile Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü okurken tanıştı. Klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladıktan sonra, kendi Yoga pratiklerinde deneyimlediği şifa ve farkındalık dolu anlar sayesinde, Yoga sistemiyle insanların yaşamlarına kalıcı bir katkıda bulunabileceğini farketti ve bu alanda ilerlemeye karar verdi. 2014 Ocak ayında Yogaşala’da Yogaalliance 200 saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı Berra Sertel ile tamamladı ve hemen özel dersler vermeye başladı. Aynı sene Yogaalliance onaylı 200 saatlik Hatha Yoga Uzmanlaşma Programı’nı Berra Sertel ile tamamladı. Bundan sonra Yoga Terapi ve Yin Yoga alanlarında uzmanlaşmak istediğine karar verdi. 2015 yılında Günter Neissen’den 40 saatlik Svastha Yoga – Yoga Terapi 1. modülü aldıktan sonra; 2016 Ekim-2017 Nisan döneminde Banu Çadırcı ile Yogaalliance 100 saatlik Yoga Anatomi ve Yoga Terapi eğitimini tamamladı Devrim Akkaya ile Yin Yoga’da Uzmanlaşma 300 saatlik Uzmanlaşma eğitimlerine başladı. Çakraların Psikolojisi, Elementler&Meridyenlerin Teorisi eğitimlerine katılıp bir modül asistanlık yaptı. (2015 – 2017 dönemi) Mey Elbi’den Restoratif Yoga eğitimi, Gizem Onay Collet’den Hamile Yogası ve Doğum sonrası Yoga Eğitimi, Vivian Menjivar’dan Arvigo Self-Care Training Level 1 eğitimini almıştır. (2017 – 2018 dönemi) 2018-2019 döneminde Godfrey Deveroux’un Mindfulness, Bir hediye: öz araştırma atölyelerine ve Meditasyon sanatı inzivasına katılmıştır. Nefess Yoga’da Ayşegül Denktaş’tan Tao Vinyasa ve Meditatif Bakış Uzmanlaşma eğitimini (30 saat) Mart 2019’da aldı. 2019 Kasım ayında Hindistan Indore’da Paramanand Yoga Ashramında yaşamış ve Dr. Omanand Guruji’den Yoga Terapi 300 saatlik hocalık eğitimini ve Being Blissful Meditation©️ eğitimini almıştır. Türkiye’deki kayıtlı ilk Being Blissful Meditation©️ hocasıdır. Ocak-Şubat 2022’de Githa Satya Yoga merkezi kanalıyla Godfrey Devereux’tan Tantra Yoga Eğitmenlik eğitimini almıştır. 2023 Ocak, Şubat ve Mart döneminde Godfrey Devereux ile Travmaya Duyarlı Yoga Eğitmenlik eğitimi almıştır. 4 Kasım – 12 Kasım 2023 döneminde Godfrey Devereux ile Trauma Release İmmersion eğitimini tamamlamıştır. Bu ekollerde ders vermeye devam etmektedir. Dariya’nın yaşamında Yoga’nın anlamı huzur, neşe, sevgi ve bütüncül sağlık/iyilikle bağlantılıdır. Her bir Yoga pratiğinin kendi içinde benzersiz, bireyin kendiyle buluştuğu mistik bir deneyim olduğuna inanır. Derslerinde nefes, farkındalık, duyarlılık ve güvenli asana pratiğini öncelikli tutar.

ENERJİ ÇALIŞMALARI VE EĞİTİMLERİ

2007’den beri Reiki yolunda ilerlemektedir. 2011’de Petek Kitamura’dan Reiki Master eğitimini almıştır. 9 Haziran 2020’de Petek Kitamura’dan Karuna Reiki Master eğitimi almıştır. Usui Reiki ve Karuna Reiki eğitimleri vermektedir. Şifa çalışmalarına 16 Mayıs 2016’dan beri Seraphim Blueprint sistemini de dahil etmiştir. 27-28 Haziran 2020’de Meral Bakır’dan Güneş Sisteminde Seraf ile Yolculuk eğitimini almıştır. 2021 Ağustos – Aralık döneminde Seraphim Blueprint 1nci, 2nci ve 3ncü basamak hocalık eğitimlerini tamamlamıştır. Seraphim Blueprint sisteminin ilk 3 basamak eğitimlerini vermektedir. Tom Rigler’ın verdiği Lotus Fire, Shasta Dağı ve Kristallerin Şifası eğitimlerini Mart – Nisan 2022 döneminde almıştır. Ardından Mayıs – Haziran 2022 tarihlerinde Tom Rigler ile Gendai Reiki eğitimini tamamlayıp Shihan(Master) olmuştur. Meral Bakır’dan 8,9 &10 Mayıs 2023te Seraphim Blueprint Toprak Ana Koruyucuları (Guardians of Gaia) eğitimini almıştır. 15 Ekim 2023’te Tom Rigler‘dan Primordial Light Birinci Seviye uyumlamasını almıştır.

AROMATERAPİ VE LİTOTERAPİ

2018 Ekim Kasım döneminde İpek Çaldemir Çalışkan’dan Aromaterapi eğitimi almıştır ve o dönemden beri kişiye özel aromaterapi danışmanlığı yapıp ürün hazırlamaktadır.
           2021 Temmuz ayında Baki Cihangiroğlu’nun Temel Litoterapi(Kristal Terapi) eğitimini tamamlamış ve kişiye özel kristal tasarımlar (Mala, kolye ve bileklik) hazırlamaktadır. Uçucu, sabit yağların ve kristallerin birleştiği kişiye özel aromatik koku tasarımları hazırlamaktadır.

GÜNCEL ETKİNLİKLERİ

Travmaya Duyarlı Yoga, Tantra Yoga, Hatha Yoga, Yin Yoga, Yoga Terapi, Tao Vinyasa, Restoratif yoga ve Prenatal-Postnatal Yoga derslerini Nefess Yoga çatısında ve kendi online platformu üzerinden vermektedir. Yoga ve BeingBlissfulMeditation©️ Atölyeleri ve Mistik Yoga Dans dersleri düzenlemektedir. Bireysel veya grup seanslarında Yoga, BBM, Reiki sistemleri, Seraphim Blueprint ve Aromaterapi ile birleştirmektedir. Düzenli aralıklarla Gendai Ki Reiki ve Seraphim Blueprint eğitimleri vermekte ve toplu şifa çalışmaları yapmaktadır.

   İŞ DENEYİMLERİ

OCAK 2014 – NİSAN 2015 : BİREYSEL YOGA DERSLERİ

NİSAN 2015 – 23 Şubat 2018 : MERİH KENET YOGA STÜDYOSUNDA SINIF DERSLERİ VE ASİSTANLIK

7 NİSAN 2018 – MART 2020: MARGA YAŞAM ATÖLYESİNDE YOGA DERSLERİ, ATÖLYELER VE REİKİ EĞİTİMLERİ

17 NİSAN 2017 – 27 EYLÜL 2023 : NEFESS YOGA STÜDYOSUNDA SINIF DERSLERİ VE ONLİNE PLATFORMDA YOGA DERSLERİ

1 NİSAN 2020’DEN GÜNÜMÜZE: ONLİNE PLATFORM ÜZERİNDEN YOGA, MEDİTASYON DERSLERİ, ATÖLYELER, REİKİ VE SERAPHİM BLUEPRİNT EĞİTİMLERİ, BİREYSEL VE TOPLU ŞİFA ÇALIŞMALARI

Özel ilgi alanları içerisinde Ayurveda, Tantra, Vedik Astroloji, Çin tıbbı, Feng Shui ve Masaj Teknikleri vardır.

Sevgi ve Şifa dolu günlerde buluşmak dileğiyle…

Om Shanti Shanti Shanti

Yorumlar

 • Sarah Penrose
  Magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.
  Sarah Penrose
  VideoHive
 • Tom Chunks
  Magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.
  Tom Chunks
  ThemeForest
 • Jenny Worss
  Magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.
  Jenny Worss
  AudioHive
 • Lilly Lou
  Magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.
  Lilly Lou
  CodeCanyon

Başlık